© 2019 by Martin Zoubek

Facebook                Instagram              500px

Kdo vlastně jsem?

Kdo jsem? Jsem v první řadě hlavně táta. Mám úžasného syna a skvělou ženu. Jsem snílek, snů mám spoustu a snažím se si je plnit. Jsem jachtař a tulák, baví mě být v pohybu. Za svůj život jsem cestoval do Indie legendární pozemní cestou, procestoval jsem Indonésii, Aljašku a část USA, Střední Ameriku, Mexiko, Maroko a téměř celou Evropu. Hlavně jsem však fotograf. Fotografie k cestování patří, a možná právě proto jsem se jím stal. Fotografie je mojí hlavní profesí, živí mě a stále mi přináší radost. Radost se snažím přenést díky své práci i na Vás a vždy je pro mě na prvním místě spokojenost zákazníka. Stal se ze mě táta a cestování ustoupilo, ale máme s rodinou velké plány, toulavé boty na hřebík ještě věšet nebudu.

S fotkou jsem začal už jako malý kluk, koupil jsem si tenkrat malý ruský  kinofilmový přístroj Směna a fotil vše kolem našeho vesnického domu. Později přišla zrcadlovka a já se ponořil do černobílé fotky, které jsem v komoře (koupelně) zvětšoval. Focení pro mě bylo zatím stále jen koníčkem. Začátkem milénia jsem pracoval v prodejně fotoaparátů, kde jsem poprvé objevil digitální fotku a vyzkoušel si fotit v ateliéru. Mnohé jsem se tam naučil a znalosti tam nabyté využívám i v dnešní době. 

V průběhu tříletého pobytu v USA jsem si pořídíl Nikon D70, v té době přelomový fotoaparát. Digitální fotka mě dostala a já fotil a fotil. Po návratu z USA v létě 2006 přišlo období, kdy jsem se focení moc nevěnoval a jezdil hlavně jachtařit na moře, které mi učarovalo. Někdy v roce 2012 jsem se k focení vrátil a už u něj zůstal. Fotka se stala mým chlebem a já jsem za to šťastný. Být na volné noze není vždy jednoduché, ale ta svoboda za to stojí. A na moře stále jezdím. 


Žiji se svou rodinou v Příbrami, kde jsem si našel klientelu, která se stále vrací, a to mě motivuje dělat svoji práci kvalitně a stále se zlepšovat. Mám rád pestrost a změnu. Proto rád fotím svatby, portréty, ale i například produkty nebo interiéry domů. Nespecializuji se na jedno téma záměrně, baví mě jeden den fotit v ateliéru a druhý den třeba v klubu reportáž z rockového koncertu. 

Moje volná tvorba je opravdu velmi volná. V poslední době mě baví krajinářská fotografie. Je velmi osvěžující si sbalit foťák, stativ a vyrazit ven. Moc neplánuji, čekám co přijde a to nejen u focení, ale také v životě. Nemusí to být životní styl pro každého, ale já jsem tak spokojený a v souladu sám se sebou.

Vám, kteří jste dočetli až sem, přeji, abyste si našli toho Vašeho fotografa, je nás spousta. Pokud se Vaším fotografem stanu já, tak věřte, že se budu snažit naplnit Vaše představy a fotografie mnou vytvořené Vám udělají radost. 

                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                         Děkuji.